JAK ZARABIAĆ NA STEAMIE. PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH
Całkowity czas czytania w minutach: 4

Cześć! Pewnie każdy z was zastanawiał się kiedyś, czy jest możliwość zarobku w platformie, na której przebywamy codziennie. W tym „poradniku” przedstawię wam parę sprawdzonych sposobów, czyli „jak zarabiać na steamie”. Chciałbym również zaznaczyć, że jest to poradnik dla osób początkujących, które nie miały wcześniej styczności z zarobkiem na steamie. Prawdopodobnie weteranie tego „zawodu” nie dowiedzą się tutaj niczego szczególnego. Miłej lektury! 🙂

Posiadając grę CS:GO

Jak każdy pewnie wie, CS:GO to jedna z dominujących gier na steamie. Grając w nią, można stracić, jak i zarobić. Pokaże wam w miarę bezpieczne sposoby.

Rynek steam

Często zdarza się tak, że ktoś potrzebuje $$ na steamie, bo pojawiła się gra, na która bardzo długo czeka. Często wtedy bywa tak, że ludzie wystawiają swoje skiny na rynek steam po okazyjnej cenie. Wtedy musicie pojawić się wy i kupić jak najszybciej ten przedmiot. Będziecie mogli go sprzedać w wyższej cenie, czekając 1 dzień dłużej. 

Warto również obserwować wykresy, ponieważ jeżeli widzimy, że cena przedmiotu zaczyna rosnąć, możemy kupić ją wcześniej, a  gdy osiągnie już dość wysoką wartość – sprzedać ją.

Przykładowe wahania cen: 

jak zarabiać na steamie just2know.pl
Rynek Steam – Zmiany cen

Obstawianie meczów

Najbardziej ryzykowny, ale również opłacalny zabieg. Interesujesz się e-sportem? Możesz podstawić swoje skiny na drużynę w jakimś meczu. Jeżeli wygrasz – odzyskujesz je + dostajesz kilka nowych, od innych ludzi którzy przegrali swoje skiny obstawiając drużynę przeciwną. Wszystko jest zależne od tego, ile osób obstawia daną drużynę, oraz jak bardzo wartościowa jest twoja pula skórek. 

jak zarabiać na steamie just2know.pl
CS:GO Lounge – obstawianie meczów

W tym przypadku, jeżeli posiadamy skiny o wartości 10 euro i obstawimy je na drużynę „Stifmeister” (po prawej) i ta drużyna wygra – nasza wartość skinów zostanie potrojona, czyli zwrócona nam zostanie wartość skinów w wysokości 30 euro. Jednak jeżeli obstawimy na „Fragsters” (po lewej) na którą obstawia 81% graczy, zarobimy tylko 3 euro, czyli zostanie nam zwrócone 13 euro. JAK TO MÓWIĄ, KTO NIE RYZYKUJE TEN NIE WYGRYWA.

Najbardziej popularny serwis: https://csgolounge.com/

Face:it

Czujesz się dobry w csa? Graj turnieje, zdobywaj monety i wymieniaj je na skiny, które możesz z łatwością sprzedać. Możliwość także uczestniczenia w zawodach i grania przeciwko zawodowym drużynom o wielkie pieniężne stawki. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od twojego skina 😉

jak zarabiać na steamie just2know.pl
Faceit – sklep z przedmiotami

Link: https://www.faceit.com/

Wymiana przedmiotów

Bardzo czasochłonny proces, na początku mało opłacalny, lecz z czasem można zarobić parę eurosków dziennie. Wszystko co musisz robić to analizować cene twoich  przedmiotów i starać się wymieniać je za podobne / parę groszy droższe. W ten oto sposób możesz dorobić się fortuny. 

Najbardziej popularny serwis: https://csgolounge.com/

 

Steam trading cards

Steam trading cards to wielki system, którego nie będę opisywać szczegółowo, bo mógłbym na jego temat napisać książkę. Postaram się przedstawić podstawy. Z czym to się je? Karty steam to przedmioty, które są przeznaczone do kolekcjonowania. Każda gra na steamie ma własną talie. Po zebraniu całej, możemy odblokować unikalne i tematyczne ikonki, tła profilu czy emotikony. Jednak jest pewien haczyk. Z jednej gry można zebrać tylko połowę kart. Drugą część musimy kupić lub wymienić się z innym użytkownikiem za inne, nasze karty. Jeżeli mnie pamięć nie myli, jesteś tutaj, by dowiedzieć się jak na tym zarobić, tak? Wszystkie przedmioty które można zdobyć z kart są warte co najwyżej parę groszy, lecz same karty już więcej. Tutaj pojawiasz się ty. Grasz sobie we wszystkie gry ze swojej biblioteki steam (lub po prostu włączasz ją w tle 🙂 ) i zdobywasz karty. Wszystkie natychmiastowo sprzedajesz. Za 1 kartę możesz zarobić od 1 centa do nawet 1 dolara. Wychwytuj darmowe gry, bierz udział w konkursach i zdobywaj kart jeszcze więcej. Proste!

jak zarabiać na steamie just2know.pl
jak zarabiać na steamie

Jak zarabiać na steamie?

Opcji jest wiele, wszystko zależy od tego, która Ci się najbardziej podoba, oraz od twojego wkładu finansowego (jeżeli jakikolwiek jest), oraz czasu, który chcemy na to poświęcić. Życzymy powodzenia w zarabianiu, zapraszamy na inne artykuły na naszej stronie o podobnej tematyce, oraz do polubienia fanpage, żebyś zawsze był najszybciej poinformowanym o nowinkach i ciekawostach ze świata gier!

Facebook: https://www.facebook.com/just2knowOfficial/

Sype

„Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.”

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrypcja  
Powiadom o

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, polub nasz fanpage na Facebooku. Znajdziesz tam różne ciekawostki, ankiety oraz memy. Zapraszamy!