Jak grać lepiej w OSU? 9 wskazówek
Całkowity czas czytania w minutach: 4

Każdy z was zapewne zastanawiał się, jak grać lepiej w osu, oraz w jaki sposób poprawić swoje umiejętności gry. Kupiłeś tablet graficzny, lecz nadal stoisz w miejscu na mapach 2 gwiazdkowych? Ten poradnik jest idealny dla Ciebie! Poznasz tutaj 9 tajnych taktyk, których strzegą sami mnisi z Shaolin. Jesteś gotowy? Zaczynamy!

1. Mapy!

Pobieraj ogromną ilość map! Tak, dobrze widzisz. Im więcej map posiadasz, tym więcej masz okazji, aby zmierzyć się z ich poziomem trudności oraz stylem wykonania, a co za tym idzie, uczysz się – jak klikać szybciej, sprawniej oraz lepiej. Jeżeli nie wiesz, co pobierać, polecamy ściągać paczki map stworzone przez mistrzów. Możecie znaleźć i dopasować tam paczki z motywem, jaki tylko wam się spodoba. Od nightcore’u, po rock’a czy opening’i z Anime. Wszystko pod tym linkiem. Pamiętaj, że musisz być zalogowany!

Jak grać lepiej w OSU, beatmap packs
Jak grać lepiej w OSU – pobieranie map

2. Graj dużo!

Jak to mawiają, bez pracy nie ma kołaczy. Osu jest grą, która wymaga od gracza umiejętności. Jeżeli nie będziesz ćwiczył, nie osiągniesz następnego poziomu. Jest to jeden z ważniejszych punktów w tym poradniku.

3. Zmień swoją skórkę! 

Podstawowa skórka map, która jest wgrana do gry, nie jest zbyt nieprzyjemna dla oka, a ponad to ma bardzo irytujące dźwięki. Polecamy pobrać skina przyjemnego, prostego z wyróżniającym się kursorem myszy. Możesz podobne znaleźć tutaj. Ja osobiście używam skórki o nazwie „comfort skin” i jestem z niej bardzo zadowolony.

Jak grać lepiej w OSU, skiny

4. Nie resetuj map!

Bardzo złym nawykiem jest przewijanie mapy do początku, kiedy popełnimy jakąś mniejszą (bądź większą) pomyłkę. Graj do końca. Poznasz swoje błędy, będziesz uczył się jak poradzić sobie w nowych sytuacjach, oraz twoja pamięć mięśniowa nie nauczy się „klikać” tylko do pewnego momentu mapy. Ponadto będziesz miał pretekst, by zagrać tą mapę ponownie i pobić swój wcześniejszy wynik/poprawić ocenę 😉

5. Załóż słuchawki!

Słuchawki to bardzo ważny element tej gry. Osu to gra muzyczna, polegającą na wpasowanie się w beat. Muzyka która leci w tle potrafi nam znacząco pomóc przy wbiciu się w idealne bicie, przez co zwiększa nasze wyniki końcowe. Jeżeli to możliwe, nie używaj głośników. Postaraj się skupić całą moc muzyki na sobie, wczuj się w jej klimat, zwiększ głośność i bij rekordy.

Jak grać lepiej w OSU, volume

6. Skup się na grze!

Osu to gra, w której potrzeba dużego skupienia. Staraj się wyłączyć na czas rundy dźwięki pochodzące z innych źródeł niż gra, nie odzywać się do znajomych na teamspeaku i skupić się tylko i wyłącznie na muzyce i kółeczkach. Efekt gwarantowany.

7. Znajdź czynność, w której jesteś gorszy

Za wolno klikasz w klawisze? Jesteś wolniejszy niż mapa? A może nie wychodzą Ci spinnery? Nic nie szkodzi. Graj mapy, na których twoje słabsze cechy dominują, w ten sposób poprawisz swoje zdolności manualne, przez co Twój poziom gry znacznie się zwiększy.

8. Graj w trybie multiplayer

Poznawaj nowe osoby, rywalizuj z nimi, ciesz się z gry. W trybie wieloosobowym poznamy sympatyczne community gry. Prócz tego, zaopatrzymy się w dużą ilość map. Będziemy mogli sprawdzać się i rywalizować na różnych poziomach, przez co będziemy wiedzieć, które rzeczy robimy źle, abyśmy mogli je w przyszłości poprawić.

Jak grać lepiej w OSU, multiplayer

9. Najważniejsze: Graj dla zabawy!

Osu to gra, a celem gier jest dostarczenie nam rozrywki. Pamiętaj by być spokojnym i cieszyć się z gry. Na dzisiaj to już koniec. Mam nadzieję, że dowiedzieliście się choćby w małym stopniu, jak grać lepiej w osu. Cieszę się również, że dotrwałeś do końca. Chciałbym Cię zaprosić do innych artykułów na naszej stronie o tematyce gamingowej. Wystarczy kliknąć tutaj.

Jak grać lepiej w OSU, have fun

Do zobaczenia w następnym artykule!

 

Sype

„Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.”

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrypcja  
Powiadom o

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, polub nasz fanpage na Facebooku. Znajdziesz tam różne ciekawostki, ankiety oraz memy. Zapraszamy!