Czy warto grać na globalu? Metin2.pl
Całkowity czas czytania w minutach: 4

Czy warto grać na globalu? To pytanie zadaje sobie wielu graczy. Dlaczego ludzie boją się dołączyć do innych graczy na oficjalnych serwerach Metin2? Dzisiaj spróbujemy opisać aktualny stan polskich serwerów Metin2. Miłej lektury! 

Metin2.pl a inne serwer prywatne

Serwery prywatne – największy wróg oficjalnych serwerów. Dlaczego? Przez „nielegalne” twórczości innych programistów, serwery globalne straciły parcie na siebie. Co za tym idzie, większość graczy przeniosła się na privy, ponieważ tam gra jest łatwiejsza, nie trzeba wydawać dużo pieniędzy na item-shop’a, oraz możemy spodziewać się nowych, innych rzeczy niż na PL’u. 

Boty

czy warto grać na globalu, boty
Czy warto grać na globalu? Boty

Najbardziej charakterystyczna rzecz z oficjalnych serwerów.. BOTY. Gdzie się nie ruszymy, tam znajdziemy bezmózgie postacie dropiące ulepszacze bez animacji broni.. Bardzo odrzuca nowych graczy. Co prawda, administracja walczy z nimi non stop, lecz nikt nie jest w stanie wyeliminować ich wszystkich. 1 zbanowany bot to 2 nowe boty w innej lokacji.

Item-Shop

Jestem w stanie powiedzieć, że przez ten element gry, Metin2 stał się grą pay2win. Niestety, nie jesteśmy w stanie dużo osiągnąć bez wydania złotówki. Co prawda możemy dropić różne przedmioty 6h dziennie, ale jaki to ma sens, kiedy ktoś „bogatszy” zarobi te same pieniądze przez 1 dzień, co ty przez 2 tygodnie? 

Poza tym początkująca faza gry staje się strasznie trudna dla nowego gracza bez chociażby wierzchowca (którego można również kupić w itemshopie 😀 ). 

Ilość Graczy

Liczba graczy na globalu nie przekonuje. Są tego oczywiście dobre i złe strony. 

Do dobrych możemy zaliczyć:

  • Wolne spoty,
  • Łatwiej się wybić na eventach.

A do złych:

  • Zmniejszona szansa na sprzedanie przedmiotów,
  • Mniejsza ilość sklepów,
  • Ograniczenie możliwości budowania relacji między graczami,

Żywotność serwerów

Wszędzie krąży informacja, że „pl” nigdy nie umrze, ale czy to prawda? Stwórzmy pewną teorię. Jak wiemy, zbliża się kolejna fuzja. Co, jeżeli to nie wystarczy i po jakiś czasie fuzja znów nastanie. Powstanie 1 serwer globalny. Jeżeli po tym czasie, nic się nie poprawi, prawdopodobnie metin będzie połączony z serwerami z innych państw.. czyli niejaki „International”. I co dalej? Znamy przypadki, gdzie Gameforge zamknęło już swoje serwery z innych gier. 

Co prawda to tylko teoria wymyślona przeze mnie, ale kto wie? :/

Aktualizacje

Od jakiegoś czasu, polski team, oraz gameforge zaczyna coraz bardziej przykładać się do gry. Pod koniec 2017 roku zawitał nas „balans postaci”. Ponadto pojawił się nowy „wielki” dungeon, w którym można znaleźć nowe bronie, zbroje i nie tylko. Czyżby Gameforge w końcu przejrzał na oczy? Dużo nowości w grze jest także przyjazna nowym graczom. Pozwalają im zarobić na przedmiotach początkowych, poprzez wykorzystywanie ich na kontach wysoko poziomowych. Nowi gracze także od niedawna otrzymują bardzo dobrą broń czasową na początek, co moim zdaniem jest na prawdę świetnym ruchem od dystrybutora gry.

Eventy

czy warto grać na globalu, eventy
Eventy na globalnym serwerze

Jak widać, eventów na globalu nam nie brakuje, co jest jak najbardziej na +. Dużo graczy także zaczyna narzekać na „większe wydarzenia”, ponieważ różnią się one od swoich poprzedników we wcześniejszych latach. Są albo gorsze, albo bardziej nastawione na Item-Shop.

Błędy

Nic nie jest idealne. Niedawno zaskoczył nas yang bug, ale mimo to gra jakoś bardzo nie ucierpiała, chociaż ceny yang na allegro nie zadowalają. 

czy warto grać na globalu, yangi
Cena yang 2018 rok.

Parę miesięcy temu, cena 100kk potrafiła wynosić nawet 25 zł

Prócz tak dużych błędów, towarzyszą nam nadal między innymi wyrzucania z dungeonów, bugowanie skilli, czy znikanie tekstur map. Są to oczywiście jedne z wielu.

 

Także, czy warto grać na globalu? Możecie sobie porównać lata świetności Metina, do tego co jest teraz. Sam byłem zapalonym graczem, ale patrząc na ilość aktywnych kont, oraz na przedmioty i ceny w item-shop, bardzo mnie to odrzuca. Decyzja co prawda należy do was, ja wam tylko przedstawiam, co aktualnie dzieje się w grze. 

Zapraszam do przeczytania innych artykuły na temat Metina i nie tylko. Do zobaczenia niebawem!

 

 

Sype

„Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.”

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrypcja  
Powiadom o

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, polub nasz fanpage na Facebooku. Znajdziesz tam różne ciekawostki, ankiety oraz memy. Zapraszamy!